Valné zhromaždenie Zlatá Idka 2016 – report a fotogaléria

You are currently viewing Valné zhromaždenie Zlatá Idka 2016 – report a fotogaléria

Barca – chlieb náš každodenný

Bol piatok, 4. november. Deň ako chleba – hovorieval bývalý skvelý futbalista Ján Zlocha keď svietilo slnko, keď odohral dobrý zápas alebo pred vybehnutím na ihrisko, kde ho čakal silný súper. Vždy sa mi to prirovnanie eufórie z futbalu a voňavého chleba páčilo. A v podobný deň sedeli mnohí členovia nášho fanklubu v autách a mierili na východ do Zlatej Idky na valné zhromaždenie Penya Barcelonista dels Atlt Tatras. Cestou sme sa informovali o tom, kde sa aktuálne nachádzame, na ktorej pumpe sa môžeme stretnúť a dať si kávu, pozerali – okrem šoférov – selfie z interiérov áut. Valné zhromaždenie fanklubu nás znovu stmelilo do jednej veľkej rodiny.

V rekreačnom zariadení Zlatá Idka sa väčšina penyistov stretla už v piatok večer. Celkový počet prihlásených 65 doplnili tí, ktorí nás v dobrej nálade našli v sobotu po raňajkách. Príprava na futbalový turnaj o Pohár Penya bolo rôznorodá. Wellnes, prechádzky po okolí, rozhovory nielen o futbale – a rozdelenie do tímov, ktoré chceli o pohár zabojovať. Miestami úsmevné prekáračky – kto s kým? Napokon zostalo pri starom systéme – kapitáni si do tímov vybrali podľa vlastného uváženia.

Futbalový turnaj sa konal v športovej hale na Popradskej ulici v Košiciach. Päť tímov – jeden cieľ. Vyhrať! Zelení, Žltí, Červení, Modrí a Bieli. Diváci držali palce všetkým – ale „tým všetkým“ predsa len nebolo jedno, či skončia poslední alebo budú držať Pohár. Ocenili sme snahu „skúsených“, ale predsa len, navrch mala „mladosť“ a vyhrali Zelení.

Cestou z turnaja do Idky začalo pršať – ale deň ako chleba to nepokazilo. Pracovný večer bol vyvrcholením stretnutia členov fanklubu. Prezident Peter Bellás zhodnotil končiaci rok fanklubu a načrtol aj nové vízie do roka budúceho. Najväčší potlesk patril charitatívnym akciám – Penya finančne podporila malého Olivera, ktorému splnila sen vidieť na vlastné oči Camp Nou a futbalové idoly. Ďalšia zbierka na liečbu malého a chorého Luka v tej chvíľke vrcholila – za všetkých treba spomenúť príspevok 500 eur od Vlada Bajana a poďakovať tým, ktorí sa do druhej charitatívnej akcie roka zapojili.

Bola nedeľa – 6. novembra. Posledný deň Valného zhromaždenia členov Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras. Lialo ako z krhly a niektorých čakala prehliadka Košíc. Lúčil sa však každý s každým. Do letného zrazu – alebo aj skôr, pretože fanklub má v pláne na tento rok priložiť k dvom klasickým stretnutiam aj pridanú hodnotu. Akcie, ktorých príprava a úspešnosť závisí od každého člena. Predsa len – Sme viac než klub! Mimochodom, aj nedeľa bola ako chleba – Barca si z horúcej pôdy Sevilly odviezla krásne tri body!

Gabika Belanová

Fotogaléria – https://fcbarca.sk/galeria/valne-zhromazdenie-2016/


Close Menu