Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras je oficiálny „Supporter club“ – fanklub FC Barcelona na Slovensku, ktorého možnosť vzniku a podmienky fungovania upravujú stanovy FC Barcelona.

Oficiálny názov tejto inštitúcie je vo voľnom preklade klub slovenských priaznivcov spod Vysokých Tatier. Zakladatelia sa pridržali odporúčania kompetentných predstaviteľov FC Barcelona a ako je zvykom pri „Supporter clubs“ FC Barcelona názov a logo obohatili o niečo čo symbolizuje krajinu sídla fanklubu, v tomto prípade Vysoké Tatry.

Celý proces vzniku až do súčasnej podoby, ktorý prebiehal v 4 fázach a začal v apríli 2012 nebol časovo a finančne jednoduchou záležitosťou, nakoľko podmienky FC Barcelona sú pri kreovaní týchto inštitúcií pomerne prísne.

Vzniku predchádzali mesiace príprav a administratívy, ktoré boli potrebné s inštitúciami FC Barcelona a Ministerstvom vnútra SR vyriešiť. Proces bol ukončený dňa 11.2.2013 kedy bola vedením FC Barcelona Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras zaradená do oficiálneho zoznamu „Supporter clubs“ FC Barcelona.

Dôvody vzniku a naše vízie

Dôvody vzniku Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras boli jednoduché. Na Slovensku neexistovala oficiálna inštitúcia FC Barcelona, ktorá by rozvíjala hodnoty a filozofiu klubu, celkový pozitívny vzťah k očarujúcemu futbalu, ktorým sa FC Barcelona prezentuje, organizovala zájazdy, stretnutia, semináre a iné podobné činnosti.

Cieľom Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras je v zmysle stanov združovanie za účelom:

  • Aktívneho fanúšikovania klubu FC Barcelona
  • Zabezpečovania prevádzky internetovej stránky fanklubu na Slovensku
  • Rozvíjania hodnôt a filozofie klubu FC Barcelona
  • Organizovania športových a kultúrno-spoločenských podujatí
  • Rozvíjania pozitívneho vzťahu k očarujúcemu futbalu
  • Podpory mladých športovcov

Hlavným poslaním Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras je však vytvoriť silnú komunitu fanúšikov FC Barcelona, ktorí svojou prácou a činnosťou budú spoločne podporovať a rozvíjať filozofiu a hodnoty futbalového klubu FC Barcelona.

Viac informácií o členstve nájdu záujemcovia na www.fcbarca.sk/clenstvo. Prihlášku je možné vyplniť na www.fcbarca.sk/prihlaska

Close Menu