Úspešný druhý ročník Champions Cupu

You are currently viewing Úspešný druhý ročník Champions Cupu

Náš fanklub má za sebou druhý ročník Champions Cup, ktorý sa konal mestskej športovej hale v Trnave 30.1.2016.

V základnej skupine sme nastúpili proti HalaMadrid.sk, Arsenal Gooneres a Rossoneri Cechi e Slovacchi. Hneď na úvod nás čakalo El Clásico, ktoré sme prehrali 2:0 po slabom výkone. Druhý zápas sme odohrali s fanúšikmi AC Milan. Oproti prvému zápasu náš výkon bol podstatne lepší, ale ani v tomto zápase sme nedokázali zvíťaziť. Doplatili sme na nepremieňanie šanci a necelých 20 sekúnd do konca zápasu sme inkasovali gól na 1:1. Vzhľadom na vývoj skupiny B nám bolo jasné, že ak sa chceme vyhnúť Juventusu alebo Manchestru, tak posledný zápas s Arsenalom Gooners musíme vyhrať. V zápase s Gooners nás opäť potrápila koncovka a zápas skončil 0:0. Jedna prehra a dve remízy znamenali tretie miesto v skupine A a štvrfinále s Juventusom, víťazom prvého ročníka Champions Cupu.

Na štvrťfinále sme nastúpili s tým, že môžeme len prekvapiť a to sa nám dokonale podarilo. Úspešne sa nám darilo eliminovať útoky súpera a v podstate sme ich nepustili do žiadnej veľkej príležitosti. Po záverečnom hvizde rozhodcu bolo skóre 0:0. Nasledovali pokutové kopy, ktoré mali rozhodnúť o postupujúcom do semifinále. V tretej sérií zlyhal hráč Juventusu čo znamenalo zázračný postup do semifinále.

V semifinále nám osud prihral HalaMadrid.sk. Bola to ideálna príležitosť revanšovať sa za prehru v skupine. Úvod zápasu vyšiel dokonale, keď najprv Matej Synak vstrelil najkrajší gól turnaja a na 2:0 po chvíli zvyšoval Matej Kubiček. Keďže sme ani v tomto zápase neinkasovali mohli sme sa tešiť z postupu do finále.

Vo finále sme narazili na Manchester United – Devilpage. Tak ako sme turnaj začali, tak sme ho aj ukončili. Po prehre 1:0 sa zo zisku titulu zaslúžene tešili fanúšikovia červených diablov a my sme obsadili krásne druhé miesto.

Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras reprezentovali: Karol Holota – Matej Kubiček, Matej Synak, Ladislav Svitek, Robo Božik – Peter Biskup, Michal Bachraty, Martin Trello, Michal Koniar, Vladimír Valalik.

Najkrajší gól: Matej Synak do brány HalaMadrid.sk v semifinále. (https://www.youtube.com/watch?v=3TW9q3yc4wg)

Najlepší brankár turnaja: Karol Holota

12654121_10205624958243243_6451269579363295966_n


Close Menu