Sevillu sme doma dali „na pána!

You are currently viewing Sevillu sme doma dali „na pána!

Už v úvode tohto roka si viacerí členovia fanklubu zapísali do kalendára predpoladaný termín domáceho ligového zápasu Barcy s FC Sevilla: Barcelona – 4. až 6. apríl. Z ponúkaných možností – ako, za koľko a s kým – sme napokon vyselektovali osvedčenú cestovku Futbaltour pre 16- člennú skupinu letiacu z Viedne. Východniari sa rozhodli vziať réžiu do svojich rúk a letieť z Budapešti. Na otočku.

Telefonát z cestovky: „V objednávke je napísaných šestnásť ľudí. Nie je to preklep?“ – informoval sa Martin (mimochodom, fanúšik Juventusu).

„Nie je. A mohlo nás byť aj viac, keby sa niektorí neodhlásili, lebo si chcú užiť nielen dobrý futbal, ale aj teplejšie – májové – počasie. Možno s Eibarom.“

A tak sa tých šestnásť „skalných“ stretlo 4. apríla na viedenskom letisku. Rozpoznateľní farbami blaugrana a dobrou náladou, ktorá im vydržala po celý čas, čo strávili spolu. Bezproblémový let vystriedalo potešenie z ulíc Barcelony, hotela, ktorý stojí blízučko Placa Espana a v ktorom sme strávili dve noci. Niektorí sa radi vracajú na miesta, ktoré sú im blízke, k nezabudnuteľným ľuďom a udalostiam. Časť z nás k nim patrila a už z autobusu sme sa škerili na delegáta cestovky Filipa (effka) a aj člena nášho fanklubu. Zvyšní spracovávali prvé dojmy z mesta, ktoré si zamilovali ešte predtým, ako sa prešli jeho ulicami.

Určite mi dáte za pravdu, že zdieľať zážitky s ľuďmi, s ktorými vás spojila Barca, je niekoľkonásobne intenzívnejšie – ako ich prežiť sám v dave (aj keď stmelenom rovnakým i farbami). Stalo sa. Nováčikom – Evičke a Maťke – sme ukázali kus mesta a jeho histórie. Na Ramble sme si „na pána“ dali pohár vína a trochu podebatovali s Mišom Hudákom, pred zápasom sa konečne stretli s východniarskou skupinkou vedenou prezidentom Petrom Bellásom, urobili spoločné fotky (okrem tých, čo sa niekde zatúlali) a na guráž svoju i na vieru vo víťazstvo Barcy sme si pripili Iniestovým vínom v jeho pube pri Camp Nou.

Nad Barcelonou sa pred zápasom zbiehali mraky, a tak nás Vlado Bajan pozval na pršiplášte. A na chvíľu vyšlo slnko! Ešte fotky pred erbom našej Penyi, a potom nedočkavo do útrob štadióna. Pamätám si na citový šok,čo ma zasiahol natrvalo keď som bola na Camp Nou prvýkrát. A zažívam ho znovu s tými, ktorým sa splnil sen a „naživo“ vidia svätyňu najlepšieho futbalu. „Bože, ja to neprežijem,“ opakovala Evička a s očami dokorán hľadela na tribúnu s nápisom Més que un club!

Napokon zapršalo. Výborný futbal! Elektrizujúca atmosféra živená ultras pod nami. A zasúžené víťazstvo. FC Barcelona – FC Sevilla 3:0.

Na záver sa chcem členom „viedenskej skupinky“ poďakovať. Za ich záujem, za bezproblémový zájazd, za ich nadšenie. „Keby boli všetci takí,“ povzdychol si zástupca cestovky a začal nás lákať do Turína.

FOTOGALÉRIA – TU

Visca Barca!

Gabriela Belanová


Close Menu