Rozhovor s Martinom Straňovským po skončení sezóny

You are currently viewing Rozhovor s Martinom Straňovským po skončení sezóny

Ako hodnotíte svoju prvú sezónu v Barcelone?

Z jednej strany ako veľmi vydarenú, z druhej vládne aj trochu sklamanie, keďže sa nám nepodarilo dosiahnuť najväčší úspech v európskej súťaži – Lige majstrov a prehrali sme v predĺžení vo finále v Hamburgu, ktorý mal v ten víkend neuveriteľnú formu a nieže porazili nás vo finále, ale aj veľký Kiel v semifinále o 6 gólov.

V domácej súťaži, okrem kráľovského poháru, máme tento rok 4 poháre a medzi ne patri aj ten najdôležitejší, a to môj prvý titul majstra Španielska.

Osobne som dostával menej priestoru ako v bývalom klube, keďže v mužstve sú sami vynikajúci hráči a tréner má z čoho vyberať, hráme pre jedno mužstvo a každý chápe stratégiu ako to funguje, keď sa náhodou ocitne niekto mimo zostavy.

Ktorý moment hodnotíte ako najlepší, a ktorý naopak, ako najhorší v sezóne 2012/2013?

Najlepší a najkrajší asi postup do FINAL 4 v Kolíne, a naopak najhorší prehra v spomínanom finále. Tiež som veľmi rád, že sme vyhrali titul majstra Španielska, keďže to je v podstate ocenenie za celú sezónu, počas ktorej sme naozaj tvrdo pracovali a prehrali v lige len jeden zápas, aj to na konci, keď už o nič nešlo.

Ako hodnotíte príchod jedného z najlepších hádzanárov na svete Nikolu Karabatiča?

Určíte bude pre naše mužstvo veľký prínos. Je to skvelý hráč, ktorý má v hádzanej veľké meno. Vie zahrať na viacerých postoch v útoku, a čo je dôležité dobre bráni, čo je základ v dnešnej hádzanej. Som si istý, že o neho prejavili záujem aj iné svetové kluby a som rád, že sa rozhodol práve pre Barcelonu.

Rovnako budeme mať novú pravú spojku Kirila Lazarove, skúseného ľavo rukého strelca, ktorý došiel z konkurenčného Atletica Madrid.

Náš fanklub pripravuje v auguste zájazd pre svojich členov na zápas Barcelony. Ak bude možnosť stretnete sa v Barcelone s fanúšikmi zo Slovenska ?

V auguste nám začína príprava, ktorú odštartujeme na sústredení v Andorre a máme na pláne aj viaceré turnaje mimo Barcelony. Nie som si istý, či to budem stíhať pri tom zhone. Keď si porovnám minulý rok, skoro sme si ani nevydýchli. Uvidím, keď si nájdem čas, určíte sa rad zúčastním.

Ďakujeme veľmi pekne nášmu ambasádorovi Martinovi Straňovskému za poskytnutie krátkeho rozhovoru po skončení sezóny a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

© 2013 Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras. Autorské práva sú vyhradené.


Close Menu