Reportáž zo zájazdu na Gamper Trophy alebo ako sme očarili Barcelonu

You are currently viewing Reportáž zo zájazdu na Gamper Trophy alebo ako sme očarili Barcelonu

Pred rokom v rovnaký čas sme sa pripravovali na prvý zájazd fanklubu – zápas španielskeho superpohára medzi FCB a Atleticom Madrid. Boli sme plní očakávaní, ako sa prvý zájazd vydarí a ako budú ľudia vnímať fungovanie fanklubu v tejto oblasti. Po 5 zájazdoch a 17000 kilometroch, ktoré sme za rok absolovali bol koncept zájazdu nastavený odlišne ako pred rokom, nakoľko v roku 2013 sme cestovali bez prestávky do Barcelony, pozreli si zápas a po jednej noci v hoteli vyrazili na cestu späť. Tento rok sme sa rozhodli spojiť návštevu zápasu s prehliadkou Barcelony a zastávkami v Monte Carle a Verone.

IMG_0366

Cesta sa začala tradične v Košiciach, pokračoval Zvolen, Nitra, Trnava a poslední členovia nastupovali v Bratislave. Po dlhej noci v autobuse sme sa tešili na prvú zastávku, a to Monte Carlo. Členovia strávili 9 hodín prehliadkou mesta, kúpaním na pláži a oddychom pred ďalšou nocou v autobuse.

IMG_0379Ráno nás už čakala Barcelona a hotel, kde oddych po náročnej ceste padol vhod. Niektorí využili voľný čas aj na kúpanie v bazéne, ktorí sme mali na najvyššom poschodí hotela.

IMG_0510

V Barcelone sme strávili 3 noci a program mal každý člen individuálny. Kúpanie na pláži, pamiatky, futbalový zápas medzi Espanyolom Barcelona a Janovom, dobré jedlo a nočný život. Štyria zástupcovia fanklubu sa v dňoch 17.-18.8.2014 zúčastnili aj XXXV. ročníka Svetového kongresu fanklubov, ktorý sa každoročne koná v Barcelone. Prvý deň bol pracovný, rokovalo sa o rôznych veciach v súvislosti s fungovaním fanklubov. Druhý deň bol slávnostný, za účasti celého vedenia FC Barcelona na čele s prezidentom – Josepom Mariom Bartomeuom.

IMG_0596IMG_0577

 

Každoročne sa na kongrese predstavuje aj nová posila, ktorú klub počas letného prestupového obdobia kúpi. Tentokrát klub prekvapil a pozdraviť fanúšikov prišlo hneď 7 nových posíl s trénerom Enriquem! Naši zástupcovia mali možnosť podať si ruku s najdrahšou posilou tohto leta Luisom Suarezom a brankárom Marcom-Andrém ter Stegenom.

IMG_0627

Video z prezentácie hráčov:
https://www.youtube.com/watch?v=z5xakNQxVnI&feature=youtu.be

Po tejto prezentácii sa vedenie fanklubu presunulo na slavnostný obed, ktorého sa zúčastnilo aj vedenia FC Barcelona a počas obedu prekvapilo prezidenta FC Barcelona a darovalo mu brožúru o Slovensku v španielčine a šál fanklubu. Prezident pochválil prácu nášho fanklubu, priznal, že je veľmi náročné fandiť klubu z takej diaľky a poďakoval nám za podporu.

IMG_0681Video z odovzdávania šálu fanklubu prezidentovi a krátka debata:
https://www.youtube.com/watch?v=NZy4EWIF_Tc&feature=youtu.be

Po skvelom obede, kde sa naši zástupcovia spoznali s fanúšikmi zo Španielska, Poľska, Kolumbie a iných krajín už nasledovala čerešnička na torte celého zájazdu, a to odhaľovanie erbu fanklubu. Inaugurácie sa zúčastnili traja členovia klubu na čele s viceprezidentom FC Barcelona Jordim Cardonerom, ktorí sa inaugurácie erbu zúčastnil iba 3x, a jeho účasť bola v tomto prípade výnimočná. Dokazuje to, že náš fanklubu má v Barcelone skvelé meno a práca sa hodnotí veľmi pozitívne.

DSC_8960 DSC_8969 DSC_9000 DSC_8986

DSC_9007

Video z rozhovoru s viceprezidentom FCB pred inauguráciou erbu:
https://www.youtube.com/watch?v=IC8QlGJ9C9Y&feature=youtu.be

Inaugurácia erbu fanklubu:
https://www.youtube.com/watch?v=ZcIp9Y6lWIs&feature=youtu.be

Po odhalení erbu sme sa už presunuli na miesta na Camp Nou, kde nás čakal zápas medzi FCB a mexickým celkom Club León, v drese ktorého odohral posledný zápas bývalý hráč FCB Rafael Marquez. Pred výkopom boli odprezentovaní všetci hráči a realizačný tím. Priebeh zápasu sa musel páčiť, výsledok 6:0 hovorí za všetko. V priebehu zápasu sa prvýkrát predstavil fanúšikom aj Luis Suarez, ktorý odohral takmer 20 minút. Po skončení zápasu sa všetci presunuli na hotel, ráno sa už blížila cesta späť domov.

IMG_0722 IMG_0725

IMG_0717

Cestou späť sme sa zastavili na niekoľko hodín v krásnom talianskom meste Verona, kde sme si pozreli pamiatky, dali skvelé cappuccino a spravili nákupy. Počas cesty späť všetci rozmýšľali nad skvelými zážitkami, ktoré sme počas 7 dní mohli zažiť. Veríme, že ďalší rok zájazdov bude ešte lepší, a že partia ktorá sa na každom zájazde stretávala bude v návšteve európskych štadiónov pokračovať. Je to pre nás obrovské zadosťučinenie a cesta ktorú sme museli absolovať stála za všetko.

IMG_0755 IMG_0763 IMG_0778

Články z tohto zájazdu sa objavili aj v slovenských denníkoch Šport a Nový čas

www.cas.sk/clanok/290922/slovensky-fanklub-fc-barcelona-sa-dockal-obrovskej-pocty-na-nou-campe.html

http://www.fcbarcelona.com/football/first-team/detail/article/the-joan-gamper-trophy-in-10-minutes – 10 sekunda

http://penyes.fcbarcelona.com/detail/article/jordi-cardoner-inaugurated-two-plaques-before-the-gamper

fotka 1 fotka 2

Na ilustráciu zasielame niekoľko názorov účastníkov zájazdu.

Peťo: Vážne výhrady nemám. Jedine dlhá cesta autobusom, ale to som vedel do čoho idem. Jednoznačne prestávka v Monaku a vo Verone boli vhod a príjemným spestrením dlhej cesty. Do budúcna určite zachovať prestávky pokiaľ sa bude cestovať autobusom. Ubytovanie a raňajky super. Hotel odporúčam aj do budúcna. Zastávka metra blízko hotela super. Samotné mesto a camp nou netreba komentovať. Zážitok na celý život.

Miro: Nezabudnuteľný zážitok, všetko bolo OK. Super partia sa zišla.

Filip: Ja som úplne spokojný s výletom predčilo to moje očakávania a aj s tou formou týždennej cesty som bol spokojný čiže z mojej strany žiaden problem nie je len a len spokojnosť a neopísateľný zážitok ! 🙂

Veronika: Mne sa páčilo úplne všetko, bol to skvelý zážitok.

V prípade záujmu o členstvo vo fanklube alebo predĺženie členstva navštívte stránku www.fcbarca.sk/clenstvo

NECH ŽIJE BARCA, NECH ŽIJE PENYA!

DSC_8945

 


Close Menu