Reportáž zo zájazdu Manchester City – FC Barcelona

You are currently viewing Reportáž zo zájazdu Manchester City – FC Barcelona

Prvým zájazdom v roku 2014, ktorý pripravila pre slovenských fanúšikov Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras a CK SOREN bol zájazd na zápas Ligy majstrov medzi Manchestrom City a FC Barcelona.

Z dôvodu obmedzeného množstva lístkov, ktoré boli fanklubu poskytnuté, nebolo možné naplniť celý autobus, čo nás veľmi mrzelo, ale sme vďační aj za tieto lístky, keďže iné fankluby z Európy dostali podstatne menšie množstvo lístkov, čo hovorí o dobrom mene nášho fanklubu v Barcelone.

Kompletná posádka FCB busu, ktorý tradične viezol našich fanúšikov vyrazila 15.2.2014 v smere na Českú republiku, Nemecko, Belgicko, Francúzsko a Anglicko. Po 20 hodinovej ceste z Bratislavy sme sa ubytovali na hoteli v Londýne, nakoľko bol zájazd spojený s 1-dňovou prehliadkou mesta. Ráno 17.2.2014 sme sa všetci vybrali do mesta a celý deň mali voľný program, pričom sme mali možnosť prezrieť si najväčšie atrakcie Londýna – Westminister Abbey, Big Ben, Buckinghamský palác, Oxford Street, Nature History Museum, Londýnske Oko a skvelé jedlo v časti Soho.

IMG_3214 IMG_3215 IMG_3218 IMG_3219 IMG_3220 IMG_3221 IMG_3223

Ráno nás čakala cesta do Manchestru, po príchode sme odparkovali autobus pri štadióne Etihad Stadium a vydali sa do centra a na prehliadku slávneho štadióna Manchestru United – Old Trafford. Prehliadka múzea a samotného štadióna trvala takmer hodinu a pol a bol to obrovský zážitok vidieť ihrisko, šatne, tribúny, lavičky a ďalšie zaujímavé priestory štadióna. Po prehliadke Old Traffordu sme sa vrátili k štadiónu Manchestru City, zakúpili si suveníry a 90 minút pred zápasom sa vybrali na naše miesta na štadióne.

IMG_3373 IMG_3375 IMG_3376

Ako býva na zápasoch v Anglicku zvykom, miesta pre hosťujúcich fanúšikov sa nachádzali za bránou a musíme povedať, že to bol jeden z najlepších výhľadov na ihrisko, aké sme na zájazdoch do zahraničia mali. Zápas bol od začiatku skvelým divadlo, podporeným aj takmer 3000 fanúšikmi FC Barcelona z celého sveta, ktorí počas celého zápasu vytvárali skvelú atmosféru. Čerešničkou na torte bol skvelý výkon našich hráčov a výsledok zápasu, z čoho mali obrovskú radosť aj samotní hráči, ktorí sa prišli po skončení zápasu fanúšikom poďakovať. Victor Valdes a Jordi Alba fanúšikom dokonca hodili do „kotla“ fanúšikov aj svoje dresy.

IMG_3378 IMG_3379 IMG_3381 IMG_3382

 

Po skončení sme sa všetci s dobrým pocitom pobrali do autobusu, kde sme ako to býva pri každom zájazde, boli veľkou atrakciou a veľa fanúšikov FCB sa chcelo odfotiť pred autobusom.

Veľká poklona patrí organizátorom za skvele zvládnutý priebeh, išlo o najlepšie pripravené stretnutie, čo sa týka bezpečnosti, organizácie a prístupu zo strany organizátorov, na ktorom sme za necelých 7 mesiacov mali možnosť byť.

Tešíme sa na ďalšie skvelé zájazdy a ďakujeme všetkým, ktorí s nami strávili pekné dni v Anglicku.

Fotogalériu nájdete na:

www.fcbarca.sk/fotogaleria/nggallery/fcbarca-sk/manchester-city-fc-barcelona

Videá zo zápasu:

http://www.youtube.com/watch?v=VpWYzA-m2oU&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=nKe3V7jXn2g&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=xew1U7i1KdQ&feature=youtu.be


Close Menu