Reportáž z medzinárodného stretnutia v Slovinsku

You are currently viewing Reportáž z medzinárodného stretnutia v Slovinsku

Ostatný víkend ma opäť raz utvrdil v tom, že založiť Penyu na Slovensku bol famózny nápad. Vidieť desiatky fanúšikov a členov fanklubov zo Slovinska a Slovenska na podujatí organizovanom našími priateľmi z Penya Blaugrana Eslovena Triglav ukázal, ako máme všetci radi náš milovaný klub a ako FC Barcelona vplýva na ľudské vzťahy medzi členmi fanklubov navzájom.

Naša cesta do Slovinska na medzinárodný zraz sa začala už 13.6.2014 o 6:00 hod, odchodom prvých účastníkov z Košíc, ďalší členovia nastupovali vo Zvolene, Nitre, Trnave a Bratislave. Na palube autobusu bolo počas cesty veľmi živo, spievalo sa, nacvičovala sa hymna FCB a dolaďovali sa posledné detaily programu na nasledujúci deň.

IMG_4266

Po príjemnej ceste sme sa ubytovali v hoteli, nasledovala večera, ktorá ukázala, akým smerom sa bude uberať načatý večer. Po večeri sme si pozreli zápas futbalových majstrovstiev svete medzi Španielskom a Holandskom, ktorý sa skončil prehrou “našich” 5:1.

IMG_4120 IMG_4121 IMG_4122 IMG_4123

 

Video z príchodu slovákov do reštaurácie:
https://www.youtube.com/watch?v=91RFi9ilnbM

Oficiálny program sa začal 14.6.2014 napoludnie, kedy sme dorazili do mestečka Žalec, v ktorom sa podujatie konalo. Príchod nášho osadenstva v FCB buse vyvolal u slovincov nadšenie, niektorí ho videli prvýkrát a preto si ho množstvo prítomných zvečnilo na fotografii.

O 13:30 hod. začal program príhovorom prezidenta slovinského fanklubu Tomaža Babiča, následne vystúpil prezident svetovej federácie fanklubov FC BarcelonaToni Freire z Belgicka a príhovor ukončil prezident nášho fanklubu Peter Bellás.

IMG_4283

Po príhovoroch a informovaní o organizačných záležitostiach sa všetci účastníci presunuli na fotografovanie kompletnej skupiny všetkých členov fanklubov, ktorí sa stretnutia zúčastnili.

IMG_4268

DSC_3183 DSC_3186

 

Nasledovala tombola s množstvom cien, pričom prvou cenou boli lístky na EL Clásico, ktoré vyhral kto iný, ako zástupca našej Penyi Palo. K tohtotýždňovým narodeninám to bol pre Pala skvelý darček. Z piatich tombolových lístkov vyhral Palo 4 ceny, čo poviete skvelá bilancia.

IMG_4193

Oslava víťazstva v tombole:
https://www.youtube.com/watch?v=Atzlj38z5NI&feature=youtu.be

Program pokračoval chutným obedom a hlavným bodom programu – futbalovým turnajom, kde naša Penya postavila 2 mužstvá. Žiaľ výsledkom sme neohúrili a zo 6 mužstiev skončili naše tímy na 5 a 6 mieste. Chýbala zohratosť a aj trochu štastia. Po turnaji nasledoval exibičný zápas medzi Slovinskom a Slovenskom na veľkom ihrisku, ktorý sme opäť prehrali, dokonca sme v ňom nestrelili ani gól. Čo dodať…..

Video z odovzdávanie cien po futbalovom zápase:
https://www.youtube.com/watch?v=NoplKp_L31U

IMG_4197 IMG_4216 IMG_4229 IMG_4241

 

Po futbale sme sa už všetci tešili na skvelú večeru, pivko a zábavu so živou hudbou, ktorá pokračovala až do 23:00 hod. Po skončení sme sa vrátili na hoteli a pozreli si zápas majstrovstiev sveta medzi Talianskom a Anglickom. Posledný deň bol už vyhradený na cestu domov.

Podujatie malq aj charitatívny charakter, nakoľko sa robila zbierka pre našich priateľov do Bosny, ktorú v posledných týždňoch postihli veľké záplavy. Náš fanklubu prispel materiálnou pomocou v hodnote cca 200 Eur.

Touto cestou chcem za celý náš fanklubu veľmi pekne poďakovať naším priateľom zo Slovinska za excelentne pripravenú akciu, skvelú zábavu, jedlo, príjemné prostredie a čo je najhlavnejšie za skvelých ľudí, ktorí sa podujatia zúčastnili. Bola pre nás česť byť súčasťou tak výnimočnej myšlienky a veríme, že je to začiatok pravidelných stretnutí medzi najlepšími fanklubmi a to – Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras a Blaugrana Eslovena Triglav. Veľká vďaka patrí rovnako spoločnosti Meva sport Slovakia, ktorá nám poskytla 22 kompletných dresov značky GIVOVA.

Článok z podujatia – http://sport.aktuality.sk/c/169708/foto-slovenski-fans-barcelony-paradne-ocarili-v-slovinsku/

Reportáž TV JOJ – http://www.joj.sk/relacia-sport/sport-archiv/2014-06-20-sport.html (v čase od 6:14)

Ďakujeme

Visca Barca, Visca Slovenia

Peter Bellás
prezident Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras

IMG_4272 IMG_4271 IMG_4269 IMG_4270

 

 


Close Menu