Reportáž z Londýna

You are currently viewing Reportáž z Londýna

Vďaka Penya! Je unikátne patriť k takej rodine!

Občas o úspechu či šťastí rozhoduje aj rýchla ruka. Napríklad v tom prípade, keď záujem na zápas Arsenal – Barca je podstatne väčší ako počet lístkov, ktorý Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras dostala pre svojich členov – celkom dva. Rozhodovalo poradie prihlásenia – a po chlapskom odmietnutí lístkov ich dostali dve baby: ja a Veronika. Žije v Londýne a určite našla Emirates Stadium jednoduchšie ako ja. Stretli sme sa a našli hodinu pred zápasom, pred turniketom K, cez ktorý prúdila energia culés do útrob štadióna. Beznádejne vypredaný Emirates Stadium – cena lístka pre zúfalcov sa vyšplhala dopoludnia na tisíc libier – a potom zhasla každá nádej uvidieť zápas naživo.

V Anglicku som bola na futbale prvýkrát – a bola som nadšená hneď z niekoľkých vecí:

– krásny štadión „priateľský k fanúšikom“, ktorí majú hráčov takmer na dosah ruky (pravda, záleží od miesta, kde sedíš),

– fanzóna s elektrizujúcou atmosférou culés (bez zábran a mreží ako napr. v Leverkusene). Vyspievali sme Cant del Barça, všetky chorály a zdalo sa nám, že sme v 60-tisícovom dave najhlasnejší, že pokrik „Gunners“ zaniká a že počuť iba nás.

– lístky z Penya boli fantastické. Sedeli sme presne tam, kde to mám najradšej – oproti striedačkám, pred bránou vľavo – s dostatočným odstupom od nej, aby sme mali výhľad na celé ihrisko a náprotivnú bránu. Neviem prečo, ale viac si to užívam, keď hrá Barca z môjho pohľadu sprava doľava. Po bezgólovom polčase som Veronike povedala – tak a teraz priamo pred našimi očami dajú chlapci dva! Dali a dal ich Leo (to som Čechovi naozaj želala L

– výsledok 0:2 a suverénna hra v druhej polovici druhého polčasu.

Bol to jeden z najemotívnejších zápasov, ktoré som s Barcou zažila – aj preto, že skandovanie culés bolo maximálne a do zachrípnutia, čo sa na Camp Nou nestáva… Rada by som priložila aj fotografie, ale zbadala som sa až pri pokutovom kope, ktorý som si nahrala. Ináč som na fotenie vôbec nemyslela a užívala si zápas.

Vďaka Penya! Je unikátne patriť k takej rodine!

Visca el Barca!

Gaba Belanová

 


Close Menu