Reportáž z letného zrazu 2017

You are currently viewing Reportáž z letného zrazu 2017

Napriek tomu, že v tomto roku sa členovia našej Penyi mali možnosť stretnúť už viackrát (zápas s FC Sevilla, návšteva južnej Moravy, porady výkonného výboru, zápas futbalových legiend v Trnave, Topliga …), na letný zraz sa viacerí tešili špeciálne. Kvôli futbalovému turnaju, debatám o skončenom ročníku La Ligy, letných prestupoch, pre radosť svojich ratolestí z Dňa detí a v neposlednom rade z mesta Banská Štiavnica a jeho okolia.

Termín – 2. až 4. júna koloval facebookom, emailom, telefonátmi. Veľa členov chcelo, ale povinnosti nepustili, a tak do kamenného banského mesta vrasteného do kopcov dorazilo za celý víkend takmer 75 členov, niektorí s rodinami a deťmi. Vďaka Jukimu, ktorý mal od začiatku akciu „pod palcom“ sme mohli pri odchode v nedeľu konštatovať, že sa naše očakávania naplnili vrchovato. Pravda, až na neželaný finálový záver Ligy majstrov. Popravde, v reštaurácii Gallery sa naplno prejavila sila fandenia fans Barcy – hlavne pri vyrovnácajúcom góle Mandžukiča – no nepomohlo. Večer sa mohol skončiť futbalovou radosťou – lebo Starej dáme sme priali všetci. Ale čo už… Každý culé pochopí, že televízna obrazovka stmavla ešte pred záverečným hvizdom. Oslavy baletu sme naozaj nemuseli vidieť. Ale sme viac než klub – a preto víťazovi blahoželáme!

Úplný začiatok programu sa však odohral na mestskom úrade v pracovni primátorky mesta Nadeždy Babiakovej. Prijala delegáciu PBEAT v zložení prezident Peter Bellás, Juki, Vlado Bajan a Gaba Belanová. Hlava mesta ocenila, že sme si za letný zraz vybrali lokalitu UNESCO, zoznámila nás s aktuálnami novinkami jej obyvateľov a prezradila aj informáciu, ktorú jej závidel jej samosprávny kolega, starosta Bajan. O Banskú Štiavnicu prejavil záujem SSC Neapol a chystá sa so svojím „béčkom“ nasťahovať do magického mesta v Štiavnických vrchoch. Stretnutie charakterizovali aj kytica a darčeky s logom FCB pre primátorku, knihy o meste i regióne, ktoré nám poskytla do tomboly, zápis do kroník – našej aj ich.

Sobotňajší program sme otvorili spoločnou fotografiou. Vysoko nad hlavami sa nám týčila kalvária a na bežeckú dráhu dobiehali účastníci 20 km Behu trate mládeže. Futbalový turnaj na ihrisku sa odohral v slnečnom sobotňajšom dni. Štyri mužstvá, 2 x 10 minút a víťaz – chalani z Topoľčian, jednoducho naši Žochári! Na obed bol chutný guláš, deti mali ako dupľu balíčky s cukríkmi, omaľovánkami, hračkou, balónikmi. Večer sme opäť naplnili reštauráciu Gallery – mimochodom, leží kúsok od kamenného oltáru mesta – Morového stĺpu. Po oficiálnom programe – informácie o stave fanklubu, programe na najbližšie obdobie (Turnaj národov, reprezentačný ples PBEAT, letné zájazdy), plánoch a víziách nasledovala tombola. V novom šate – rýchla, s výhrou pre každého účastníka zrazu.

Posledný deň zrazu – nedeľa – patril najvytrvalejším. Navštívili Podzemné bane Štiavnica, konkrétne Štôlňu Bartolomej, nasledovala krátka prechádzka so sprievodcami Jukim a Marekom Lešičkom a na koniec sa všetcu naobedovali v skvelom penzíone Na Kopci.

Čo dodať? Poďakovanie Jukimu za organizáciu zrazu, členom za aktívnu účasť na programe a presvedčenie, že v tomto roku sme sa nevideli posledný raz.

FOTOGALÉRIU NÁJDETE TU

VIDEO NÁJDETE TU

Gabriela Belanová

 


Close Menu