Reportáž z EL CLASICA v Tisinci

You are currently viewing Reportáž z EL CLASICA v Tisinci

Len dva kluby. Len jeden zápas. Len jedno El Clasico. Len FC Barcelona a CF Real Madrid dokážu zastaviť čas a nechať zabudnúť na všetko okolo nás. V Tisinci sa v sobotu stretli opäť fanúšikovia oboch tímov, aby na trávniku vzdali hold mužstvám, ktoré po celom svete pútajú pozornosť, ako žiadne iné.

Stretnutie pod záštitou oficiálnych slovenských fanklubov La Peña Madridista de Eslovaquia a Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatra sa začalo minútou ticha za legendárneho Alfreda di Stefana. Tento skvelý útočník žiaril vo farbách Realu Madrid, no krátko pôsobil i v Katalánsku a jeho prestupový príbeh by lepšie nezrežíroval ani Steven Spielberg.

Hoci medzi fanúšikmi obidvoch táborov atmosféra na sociálnych sieťach občas (na oko) hustne, v Tisinci sa proti sebe postavili futbaloví džentlmeni. Bez vzájomných hecovačiek by to samozrejme nešlo, ale všetko sa odohrávalo v rytierskom duchu. Lepšie síce začali Barcelončania, ktorí viedli po góle M. Čepu, no postupne P. Nemec a po zmene strán J. Smoliga s J. Prekstom výsledok otočili.

„V prvom rade by som sa veľmi rád v mene celého fanklubu La Peňa Madridista de Eslovaquia chcel poďakovať každému, kto prispel akoukoľvek formou k organizácii tohto veľmi milého podujatia. Špeciálna vďaka patrí nášmu zástupcovi pri organizovaní zápasu, a to Petrovi Hubáčovi. Verím, že sa pri tejto akcii stretneme znova o rok, nakoľko si myslím, že sa jedná o skvelú a atraktívnu myšlienku, v ktorej by bolo škoda ďalej nepokračovať. Pochváliť treba aj skvele pripravené futbalové ihrisko, čo určite tiež pridalo na kvalite stretnutia. Verím, že tí, ktorí si našli cestu na tento špeciálny duel, sa nenudili a zároveň dúfam, že o rok sa takto stretneme ešte v početnejšej kulise. Záverom sláva víťazom, česť porazeným! HALA MADRID!“ dodal s úsmevom predseda La Peña Madridista de Eslovaquia Lukáš Mojsej.

Hoci vo fanúšikovskom El Clasicu nie je výsledok dôležitý (autor tohto článku je fanúšikom FCB :-), (poz. red.), predsa len sa môže stať, že história si bude pamätať výsledky 5:2 a 3:1 pre fans Bieleho baletu. Keďže v prvom rade išlo o zábavu, čo sa podarilo naplniť do bodky, spokojnosťou nešetril ani predseda Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatra Peter Bellás.

„Podujatie bolo pripravené naozaj skvele. Všetci zúčastnení sme sa cítili veľmi dobre a myslím si, že takéto akcie majú budúcnosť aj vo väčšom meradle, ako to bolo včera. Aj napriek prehre nášho tímu chcem poďakovať všetkým zúčastneným za ich skvelé výkony. Verím, že budúci rok to chalanom z Realu vrátime. Veľká vďaka v mene celého fanklubu patrí našim členom Peťovi Skysľakovi a Slavovi Kochanovi, ktorí toto podujatie za nás organizovali. Sme radi, že pochopili myšlienku Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatra a snažia sa o pozdvihnutie a šírenie dobrého mena našej organizácie,“ zdôraznil P. Bellás.

FC Barcelona Fans – CF Real Madrid Fans 1:3 (1:1)

Góly: Čepa – Nemec, Smoliga, Preksta.

Rozhodovali K. Micheľ – Pivovarník, Škurla ml.

Zostava FC Barcelona Fans: Volčko – Skysľak, Michrina, Novák, Jakubčo, Fedorco, Kochan, P. Biskup,

A. Biskup, Čepa, Bellás, Béreš, Mihalco, Hrušovský, Mižov, P. Zápotocký, Pavlíček, Smalik, Friedman,

Fejerčák.

Zostava Real Madrid Fans: Varchol – L. Zápotocký, Tabiš, Petrovský, M. Mojsej, Vachaľ, Majerník,

Vereščák, Čorba, Hubáč, Smoliga, Preksta, Nemec, L. Mojsej, Hric, Petričko.

FOTOGALÉRIA na www.fcbarca.sk/fotogaleria/nggallery/fcbarca-sk/el-clasico-tisinec

 

Autor článku: Imrich Makó

 


Close Menu