Pomôžme spolu malému Lukovi Klokočovi!

You are currently viewing Pomôžme spolu malému Lukovi Klokočovi!

Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras, oficiálny fanklub FC Barcelona na Slovensku sa v znamení hesla “MES QUE UN CLUB” opäť rozhodol opäť pomôcť tým, ktorý to naozaj potrebujú, tentokrát malému Lukovi Klokočovi a zbierkou pre neho zabezpečiť dôležité rehabilitácie, lieky a pomôcky.

Výťažok z jesenného Valného zhromaždenia bude zaslaný Lukovi. V prípade, že budete mať záujem finančne podporiť Luku aj Vy, môžete tak spraviť do 6.11.2016 zaslaním peniažkov na účet fanklubu:

SK7509000000005040700071
variabilný symbol – 2016002
správa pre prijímateľa – DAR – LUKA

Tu je príbeh od Lukovej mamky:

Luka sa narodil 23.1.2014. Svojho synčeka som po pôrode vôbec nevidela, lebo bol okamžite transportovaný do nemocnice v Poprade na oddelenie patologických novorodencov. Prvýkrát som ho videla po 5 dňoch, keď som už mohla ísť za ním do nemocnice. Deň na to som sa dozvedela krutú pravdu, že môj Luka má 10% nádej na prežitie.

O život bojoval takmer rok, keď v dôsledku zléhu určenia termínu pôrodu prekonal viacnásobnú sepsu a v prvom rôčku svojho života vôbec nepoznal svoju postieľku, zato dôverne všetky nemocničné lôžka od Starej Ľubovne, cez Kežmarok, Poprad, Košice, Bratislavu, až po Prahu. Potravu dokázal prijímať iba cez sondu rovno do žalúdka a jeho telíčko je v dôsledku spomínaných problémov veľmi slabé a vyžaduje trvalú liečbu, ale hlavne nákladnú rehabilitáciu, aby jeho motorické funkciu úplne nezlyhali. Má úplne rozhádzané vnútorné prostredie, metabolické neidentifikovateľné ochorenie, mitochondriálne ochorenie nervového systému…….. Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani bielkovinu. Vraj je prvé dieťa ktoré evidujú že toto všetko prežil. Už sme absolvovali 6-ty zákrok v narkóze. Teraz prijíma potravu cez PEG (vývod zo žalúdka a nadvihnutie žalúdka na úroveň pažeráka) a bojujeme ďalej. Denne vracia aj 5 krát. Nevie ani nesmie chodiť. Raz za mesiac ideme do nemocnice na 4-5 dní na infúzie aby ho naštartovali a takto fungujeme. A zakaždým nám dajú novú informáciu, čo chcú robiť, akú liečbu nastaviť…..aby sme sa pohli ďalej.

Žiaľ, toto trápenie nenechalo vážne stopy iba na zdravotnom stave môjho Luku, ale aj na mojom a samozrejme aj na našej finančnej situácii.

Potrebujeme cvičiť, rehabilitovať (odporúčajú nám len špeciálne zariadenia), získavať nové informácie, skúsenosti, postupy. Zabezpečovať transféry, hospitalizácie, lieky, pomôcky……. Radi by sme absolvovali aj hospitalizáciu v Rakúsku, ale finančne je to veľmi náročné.

Predovšetkým by som sa chcela poďakovať Lukovim strážnym anjelom, ktorí stoja pri ňom od jeho narodenia a len im vďačím za to, že vôbec prežil. Všetkým môžem za nás oboch sľúbiť, že budeme bojovať zo všetkých síl aj naďalej. Verte mi, keď niekedy budete mať možnosť uvidieť môjho synčeka aký je zlatý, aký je snaživý, aký vie byť veselý, ako cíti každú pomoc, ako to všetko čím prechádza ale aj na čo sa teší vidno v jeho krásnych očkách určite neoľutujete, že ste nám v najťažších chvíľach v našom živote pomohli. Luka, verím raz vyrastie a možno aj z neho bude ďalší šťastný človek.

LUKOVI držíme palce a veríme, že aj naša pomoc mu pomôže prekonať nepríjemnú chorobu a že sa s nami čoskoro uvidí na nejakej futbalovej akcii.

img_1369 img_1402


Close Menu