Ocenenia za kampaň Prestaňte fajčiť s Barçou

You are currently viewing Ocenenia za kampaň Prestaňte fajčiť s Barçou
Carles Vilarrubí v Salisbury
Kampaň Prestaňte fajčiť s Barçou

Tento týždeň obdržala kampaň Prestaňte fajčiť s Barçou podporovaná FC Barcelona a Európskou komisiou štyri ocenenia.

Kampaň Prestaňte fajčiť s Barçou podporovaná FC Barcelona a Európskou komisiou, je kampaňou, ktorá má pomôcť ľuďom vzdať sa fajčenia. Tento týždeň táto kampaň obdržala až štyri ocenenia. Tri z týchto ocenení boli prezentované na gala programe CCB (Creative Club of Belgium) s dôrazom na kreativitu a originalitu prezentácie.

Prostredníctvom tejto kampane aktuálne prestáva fajčiť viac než 70 000 ľudí. Vyhýba sa odsudzovania fajčiarov a namiesto toho sa zameriava na úžitok, ktorý plynie z toho, že sa ľudia zbavia tohto zvyku. V stredu kampaň obdržala ocenenie aj od EACA Care Awards. Tieto ocenenia sa udeľujú za prínos reklamného priemyslu a marketingu pre spoločnosť a vyberajú najlepšie verejné kampane. Kampaň Prestaňte fajčiť s Barçou bola ocenená za jej úžitok pre verejné zdravie, keďže povzbudzuje vzdať sa fajčenia.

Carles Vilarrubí v Salisbury
Prezentácie kampane Prestaňte fajčiť s Barçou

Jordi Monés, riaditeľ zodpovedný za zdravotnícke oddelenie FC Barcelona, povedal: „V Barçe sme plne presvedčení o našom slogane, ,Viac ako klub’ a propagujeme hodnoty ako sú úcta, zdravie a spoločenské záväzky. Kampane ako Prestaňte fajčiť s Barçou nám pomáhajú uviesť tento slogan do života. Bolo pre nás potešením spolupracovať s Európskou komisiou pri riešení takého závažného verejného problému a tieto ocenenia ukazujú, že toto spoločné úsilie neostalo bez povšimnutia.“

Kampani Prestaňte fajčiť s Barçou predchádzali dve iniciatívy, ktoré vyzdvihovali dôležitosť telesného zdravia a zdravého životného štýlu bez tabaku. V marci 2011 Európska komisia začala kampaň Bývalí fajčiari sú nezastaviteľní, ktorá prebehla v rámci 27 členských štátov Európskej únie. O niekoľko mesiacov neskôr v januári 2012 FC Barcelona začala svoju vlastnú kampaň Barça Sense Fum, ktorá zakázala fajčiť vo vnútri všetkých priestorov klubu vrátane Camp Nou.

Prorok, autor je redaktorom portálu ForcaBarca.sk


Close Menu