Nezabudnuteľný zážitok zo San Sira

You are currently viewing Nezabudnuteľný zážitok zo San Sira

Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras v spolupráci s cestovnou kanceláriou Soren zorganizovala pre svojich členov a fanúšikov FC Barcelona ďalší zájazd, tentokrát na zápas Ligy majstrov medzi AC Milánom a FC Barcelona.

Cesta začala 21.10.2013 v poobedňajších hodinách v Prešove, kde nastúpili prví účastníci zájazdu. Pokračovalo sa v smere Košice, Zvolen, Nitra, Trnava a Bratislava a o 22:00 hod. sme prekročili hranice s Rakúskom, pričom do Milána sme dorazili 22.10.2013 na obed.

60 59

Poobede patrilo prehliadne Milána s krásnym námestím a ešte krajšou katedrálou Duomo. Nesmelo chýbať dobré talianske jedlo, vínko a káva, návšteva obchodov a skvelá atmosféra na námestí pred očakávaným večerným zápasom.

7210911

Brány štadióna sa otvorili o 18:45, fanúšikovia FC Barcelona na čele s nami museli počkať na bezpečnostný koridor, ktorý vytvorili policajní ťažkoodenci a doviedli nás do nášho sektora na štadióne. Zápas sa začal ako to býva u zápasov Ligy majstrov o 20:45 hod., atmosféra bola neopakovateľná, fanúšikovia AC Milána predviedli, že futbal v Taliansku je obrovskou vášňou.

Rozcvička hráčov pred zápasom:

http://www.youtube.com/watch?v=X09FuYMLZTc&feature=youtu.be

20 22

 

Zimomriavky nám všetkým určite nabehli v čase keď moderátor na San Sire oznamoval základnú zostavu a hráčov na lavičke. Pri menách KAKA a BALOTELLI takmer spadol štadión – http://www.youtube.com/watch?v=UXcelDUDomw&feature=youtu.be.

Nezabudnuteľná bola aj hymna Ligy majstrov:
http://www.youtube.com/watch?v=odxu8px66OE&feature=youtu.be

Zápas sme si v sektore hostí užili v spoločnosti asi 800 fanúšikov FC Barcelona z fanklubov zo Španielska, Talianska, Slovinska, Poľska, Francúzska, Belgicka a Grécka. Naša a Slovinská výprava bola zo všetkých fanklubov najväčšia!

41 36

Aj napriek remíze sme všetci mohli skonštatovať, že zápas mal skvelé tempo a bol to pre nás všetkých nezabudnuteľný zážitok v krásnom meste a na legendárnom štadióne SAN SIRO. Vyzdvihnúť treba najmä bezpečnostné opatrenia usporiadateľov.

Po 8 mesiacoch od založenia fanklubu to bol druhý zápas, ktorý bol organizovaný pre členov Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras. Ani v sne by nás nenapadlo, že spoločne so slovenskými fanúšikmi FC Barcelona budeme môcť zažívať tieto krásne momenty a z tohto dôvodu sa chceme všetkým úprimne poďakovať za podporu a veríme, že naša Penya bude len napredovať a organizovať ďalšie podobné akcie a podujatia.

Visca el Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras

56 54 52 51 50 47

53 18 17

 

 

 

 

 


Close Menu