Naša Penya opäť víťazom turnaja

You are currently viewing Naša Penya opäť víťazom turnaja

Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras – dvojnásobný víťaz a prvý tím, ktorý obhájil trofej turnaja Champions Cup by elite supporters.

Máme za sebou štvrtý ročník futsalového turnaja Champions Cup by elite supporters, ktorý sa uskutočnil 14.4.2018 v Mestskej športovej hale v Trnave.

Turnaja sa už tradične zúčastnili fanúšikovia Chelsea, Manchestru United, Liverpoolu, Realu Madrid, Arsenalu, Juventusu, AC Milana a samozrejme aj naša Penya ako zástupca FC Barcelony.

Náš fanklub bol vyžrebovaný do skupiny A kde sme sa v prvom zápase stretli s Arsenalom Gooners. Zápas skončil nerozhodne 1:1. Na druhý zápas sme nastúpili proti Juventusu. V tomto zápase sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme 0:2. Posledný zápas v rámci našej skupiny sme odohrali proti fanúšikom Manchestru. Podobné ako prvý zápas aj tento skončil remízou 1:1.

Po dvoch remízach a jednej prehre sme o skóre skončili na poslednom štvrtom mieste. Do štvrťfinále sme dostali víťaza skupiny B – Rossoneri. Zaujímavosťou je, že tohto istého súpera sme mali aj minulý rok vo štvrťfinále. A história sa opakovala. Opäť sa zrodila remíza a postúpili sme na 11tky ako minulý rok.

Do semifinálových zápasov postúpili všetky tímy skupiny A. Naša Penya sa stretla s Juventusom a po výhre 2:1 sme postúpili do finále. V druhom zápase si poradili Red Devils s Arsnealom a stali sa druhým finalistom.

Finálový zápas bol repete z pred dvoch rokov kedy sme nestačili na Red Devil a prehrali sme 0:1. Aj tento rok to vyzeralo, že fanúšikovia Manchestru vyhrajú rovnakým výsledkom. Našťastie pre nás sa im nepodarilo udržať tesné vedenie a 20 sekúnd pred koncom zápasu sme vyrovnali na 1:1. Nasledoval penaltový roztrel, v ktorom sme mali viac šťastia.

Penya Barelonista Eslovaca Dels Alts Tatras sa stala víťazom 4. ročníka turnaja Champions Cup by elite supporters. Ako prvý tím histórie turnaja sme ho vyhrali dvakrát a zároveň ako prvý tím sme dokázali titul obhájiť po roku. Bolo to pre nás už tretie finále v rade za 4 roky existencie turnaja.

Najlepším hráčom turnaja bol zvolený hráč nášho fanklubu Miro Kralovič.

Našu Penyu na turnaji reprezentovali: Marek Svoboda – Vladimír Valalik, Peter Biskep, Dávid Mikulka, Róbert Božik – Martin Trello, Miro Kralovič, Adrián Biskup, Jozef Dobrovič a Jakub Rusnak.

Chalanom ďakujem za reprezentovanie nášho fanklubu a organizátorovi za súper akciu. Už teraz sa tešíme na 5. ročník.

Visca Penya.

Vladimír Valalik


Close Menu