Kongres fanklubov a Gamper trophy 2016

You are currently viewing Kongres fanklubov a Gamper trophy 2016

Už po 4. krát sa naša Penya zúčastnila Svetového kongresu fanklubov FCB (37. ročník) a bola pri dôležitých rokovaniach o budúcnosti fanklubov a ich členov.

Kongres sa konal rovnako ako v roku 2015 iba jeden deň, a to 10.8.2016 a zúčastnilo sa ho takmer 1000 účastníkov z celého sveta. Nadviazali sme skvelé kontakty s novými fanklubmi z Holandska, Kolumbie, Francúzska a Španielska a porozprávali sme sa s našími priateľmi z fanklubov z Poľska, Belgicka a Anglicka.

Deň pred konaním kongresu sa prítomní prezidenti fanklubov z celého sveta stretli na rokovaní, ktorého hlavním bodom bolo schválenie interných stanov Svetovej federácie fanklubov, do ktorej patrí aj naša Penya a pri príprave kterých sme mali tu česť pracovať.

IMG_1597 IMG_1599

Na kongrese bolo prítomné celé vedenie FCB na čele s prezidentom Bartomeuom, ktorý vo svojej reči zvýraznil veľké odhodlanie klubu pri rozvoji fanklubov zo strany FCB. Prítomným bol predstavený projekt ESPAI BARCA, ktorý začne čtartovať už budúci rok.

IMG_1632

Na kongrese nám boli predstavené aktuálne štatistiky, ktoré hovoria o tom, že mimo Španielska je celkovo 101 fanklubov s viac ako 14000 členmi. Veľkou zmenou je možnosť stať sa SOCIO pre členov fanklubov, čo už využili aj naši prví členovia priamo počas dní stravených v Barcelone počas Gamper trophy.

Dôležitou zmenou bude distribúcia lístkov pre členov fanklubov na finálové zápasy Copa del Rey, Ligy majstrov a pravdepodobne aj El Clásica. Lístky na tieto zápasy budu môcť dostať iba členovia, ktorí sú súčasne aj SOCIOS.

Počas kongresu boli predstavené aj nové posily FCB – Umtiti, Digne, Denis Suarez, Samper a Andre Gomés. Kongres bol ukončený tradičným obedom prítomných účastníkov s vedením FCB, po ktorom sme sa presunuli na nákupy do BOTIGY a o 18:00 náš čakala veľmi príjemná a dlhoočakávaná událosť. Oliver Vojtanek, ktorému sme společnou zbierkou pomohli k tomu aby si prvýkrát užil Barcelonu a hlavne zápas nášho mužstva.

IMG_1636IMG_1649

Prekvapením pre nás bolo aj oficiálne prijatie v útrobách kancelárii FCB za účasti člena vedenia Jose Maria Barnilsa, ktorý odovzdal Oliverovi dres s jeho menom a loptu FCB, poďakov mu za jeho účasť na zápase a poprial veľa síl a hlavne ďalšie návštevy jeho obľubeného klubu. Veľmi pekné gesto zo strany FCB. Ešte raz chceme poďakovať všetkým, ktorí prispeli k tomu aby sa Oliver mohlo zúčastniť tejto akcie, jeho radosť a úsmev stáli za všetko to úsilie.

IMG_1657

Po tejto milej udalosti sa časť našej výpravy presunula k erbu Penyi a spravili sme si pár fotografií.

IMG_1669

Potom už nasledovala cesta na štadión, predstavenie hráčov na sezónu 2016/2017 a skvelý zápas na nejlepších miestach na Camp Nou, ktorý naša Barça vyhrala nad Sampdoriou 3:2.

IMG_1671 IMG_1687 IMG_1702

Veríme, že aj budúci rok sa vidíme s členmi nášho fanklubu už na 5. Gamper trophy a že dovtedy sa podarí našu značku posunúť opäť o krôčik ďalej.

FOTOGALÉRIA TU

Visca Barça y Visca PENYA

Peter Bellás, prezident


Close Menu