Jarná časť TOPLIGY s účasťou nášho fanklubu

You are currently viewing Jarná časť TOPLIGY s účasťou nášho fanklubu

Celý nápad postaviť tím z členov fanklubu Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras vznikol niekedy v februári. V priebehu mesiaca sa podarilo zostaviť tím, zabezpečiť dresy a už sa len čakalo na začiatok sezóny.

Prvý zápas tím Penya Barcelonista odohral 17.3.2015. Prvým súperom bolo mužstvo KONTUMÁCIA. Zápas skončil remízou 2:2. Ďalšie dva týždne priniesli prvé víťazstva v 3.TOPLIGE skupine C. Tím Penya si najskôr poradil s Clementinos 6:2 a o týždeň na to aj s tímom FC Kontinuálny Transfunkcionér 5:2

4. kolo bolo na žiadosť Xanto Team preložené na koniec sezóny. Po dvojtýžnovej prestávke Penya nastúpila na svoj štvrtý zápas 14.4.2015. Súperom bolo mužstvo NMN FC. NMN v doterajšom priebehu nazbieralo len 3 body za jednu výhru a dve prehry. Favoritom bol náš fanklub, ale ako to niekedy býva zvykom, došlo k podceneniu súpera a Penya prehrala zápas 4:3. Tento výsledok znamenal prekvapenie kola.

Hráči Penye si vstupili do svedomia a v ďalšom kole remizovali v ťažkom zápase s Pink Lamers 2:2. Predposledné kolo bolo kľúčové pre náš fanklub. Iba výhra znamenala isté miesto v playoff. V súboji s Ružinovskými Patriotmi bola Penya lepším tímom a po výsledku 3:0 sa tešila z postupu do playoff hneď v svojej prvej sezóne v TOPLIGE. Na záver ligy sa mal dohrávať zápas s Xanto Team, ktorí opäť nenastúpili na zápas. Penya vyhrala kontumačne 6:0 a skončila na 2. mieste. Druhé miesto v lige znamenalo, že Penya Barcelonista sa stretne v playoff s tretím tímom. Konečné tretie miesto obsadili Pink Lamers.

Playoff zápas sa hral 12. mája. Po remízovom výsledku sa očakával vyrovnaný boj. V nervóznom zápase Penya prehrala svojho súpera a po výsledku 3:1 hráči barcelonského fanklubu oslavovali postup do 2.TOPLIGY.

Na svoj posledný zápas modročervený nastúpili 19.mája. Do tretice súperom mali byť hráči Xanto team. Z víťazstva a celkového prvého miesta sa po výsledku 4:0 tešil Xanto team.

Na záver jarnej časti sa tím Penya Barcelonista ešte zúčastni historicky prvého turnaja o pohár TOPLIGY, ktorý sa bude konať už túto sobotu 6.6.2015 v Bratislave. Víťaz turnaja postupuje na majstrovstvá slovenská v malom futbale.

Boje v 2. TOPLIGE by mali začať od polovice septembra.

Tím Penya Barcelonista reprezentovali: Kramarik, Biskup, Tomiš, Trello, Hurajt, Valalik, Križan, Dobrovič, Bachraty, Moussa, Koniar, Kubiček. Roth, Jurica. Sperker.

Za záver by som chcel poďakovať prezidentovi fanklubu Peťovi Bellásovi za pomoc pri organizovaní, Jožkovi Korbelovi za pomoc pri riešení dresov a všetkým hráčom, ktorí každý týždeň bojovali za farby nášho fanklubu.

Vlado Valalik

VISCA BARCA, VISCA PENYA !


Close Menu