Inter Milano – FCB aj s členmi nášho fanklubu

You are currently viewing Inter Milano – FCB aj s členmi nášho fanklubu

V krátkom časovom slede vycestovalo zopár členov nášho fanklubu na zápasy Barcy – po fascinujúcom El Clásicu na Camp Nou aj na Ligu majstrov na milánske San Siro. Doma si Barca poradila s Interom 2:0 a napriek takmer istote, že Leo Messi do zápasu nezasiahne, verili sme v dobrý výsledok už v lietadle. Malá skupinka našich sa roztratila už na letisku v Bergame – aby sme sa znovu našli pred bránou do sektoru hostí, štverajúc sa vežou až úplne navrch kotla, v ktorom vládnu dvaja páni – AC a Inter Miláno. Počas dňa malo pršať – a nepršalo. Užili sme si teda atmosféru mesta, jedinečnú gastronómiu a stúpajúcu futbalovú náladu.

Dve hodiny pred výkopom sme už boli na svojich miestach – a popravde, mohli sme si vybrať sedadlo s dobrým výhľadom – pretože sektor hostí bol podstatne väčší ako počet culés. A ako to už tradične býva na vonkajších zápasoch Barcy, väčšina fanúšikov bola z Poľska. Tipovačku, či nastúpi Leo, ukončila správa, že najlepší futbalista sveta (pre tých, čo milujú futbal, nielen góly) bude sedieť iba na tribúne. Poľutovali sme zúfalcov, ktorí mali šancu vidieť ho v akcii naživo po prvý raz, a utvrdili ich v presvedčení, že cesta do Barcelony predčí aj zážitok milánsky.

Vieme, že zápas pozeral každý fanúšik Barcy – ktorému to neprekazila práca, povinnosti a iné záľudnosti života. A ak nepozeral, má už načítané všetky akcie, minúty, góly a vyjadrenia hráčov i trénerov. Preto k zápasu len toľko: užívali sme si každý dotyk s loptou – a bolo ich veľa. Rýchlych, presných, technikou vyrážajúcich dych.

Malo pršať – pršalo. Malo padnúť veľa gólov – nepadlo. Barca mala naplniť úlohu favorita – naplnila, aj napriek nerozhodnému výsledku 1:1. A my, zo slovenskej Penyi, sme boli o kúštiček hrdší na chlapcov, ktorí sa o skvelé futbalové divadlo zaslúžili: Bolo ich jedenásť vo farbách blaugranas – a jeden v nerazzurri – náš Milan Škriniar.

Visca Barca!


Close Menu