Hodnoty klubu – „Mes que un club“

DSCF4166
Més que un club

V Katalánsku je FC Barcelona „viac než klub”, pretože je športovým klubom, ktorý najlepšie predstavuje krajinu a je jej najväčším veľvyslancom.

Slogan „viac než klub” je neukončeným vyjadrením. A práve táto flexibilita umožňuje vhodne vyjadriť špecifickosť a spletitosť identity FC Barcelona, klubu zápasiaceho na športovom poli, ale aj v každodennom rytme ľudských obáv.

Sú však tiež ďalšie dôvody, prečo je FC Barcelona „viac než klub” pre ľudí žijúcich kdekoľvek v Španielsku a na celom svete, ktorí Barçu vnímajú ako neochvejného obrancu demokratických práv a slobôd.

Dnes je futbal globálnym fenoménom, čím sa FC Barcelona dostáva podpory fanúšikom po celom svete, nevynímajúc Slovenskú republiku. Počet členov klubu v Katalánsku, Španielsku a na celom svete dennodenne rastie a klub chce reagovať na tento prejav záujmu a vášne pre Barçu. Najlepším spôsobom ako klub môže urobiť krok smerom k fanúšikom je, že sa stal „viac než klub po celom svete“. V starostlivosti o ľudí je nutná globalizácia. Globalizáciu si vyžadujú aj humanitárne aktivity. Toto je strategické rozhodnutie z hľadiska histórie klubu a spôsobu, akým sa futbal v celosvetovom meradle rozvíja.

Klub FC Barcelona sa rozhodol každoročne prispievať 0,7% zo svojho bežného príjmu na činnosť Nadácie FC Barcelona s cieľom zriadiť medzinárodné programy spolupráce pre rozvoj, podporovať rozvojové ciele tisícročia OSN a plniť si záväzok k programom humanitárnej pomoci UNICEF prostredníctvom účelového poskytnutia jedného a pol milióna eur každoročne počas obdobia piatich rokov a nosiť na dresoch logo UNICEF.

Dohovor, ktorý Barça prijala je absolútne jedinečný.

Prorok, autor je redaktorom portálu ForcaBarca.sk


Close Menu