FCBEscola, radosť z futbalu

FCBEscola je futbalová škola založená na filozofii FC Barcelona, ktorej sa môžu zúčastniť deti vo veku od 6 do 11 rokov, a jej hlavným cieľom je univerzálne vzdelávanie.

Školenie, ktoré FCBEscola poskytuje má dve základné myšlienky:
1) Naučiť deti základom futbalu, čo im umožní uplatniť sa v športe, ak sa rozhodnú pre športovú kariéru.
2) Šíriť hodnoty, ktoré FC Barcelona reprezentuje: tolerancia, úcta, solidarita, priateľstvo, fair play, jednota, usilovnosť a šťastie.

V priebehu apríla tohto roku FC Barcelona predstavila nových oficiálnych patrónov FCBEscola, ktorý dohliadajú na budúcnosť takmer 30 000 detí, ktoré navštevujú FCBEscola na rôznych miestach po celom svete. Úlohou týchto oficiálnych patrónov je reprezentovať FCBEscola na rozličných podujatiach a podporovať národné i medzinárodné projekty.

Touto významnou úlohou boli poverení bývalí hráči FC Barcelona, futbalisti Guilermo Amor, Josep Maria Fusté a Carles Rexach, basketbalista Roberto Dueňas a hádzanár David Barrufet. Všetci novovymenovaní patróni FCBEscola svorne potvrdili, že je pre nich veľkou cťou a potešením prijať takúto mimoriadnu úlohu.

Patróni FCBEscola Barrufet, Dueñas, Fusté a Amor
Patróni FCBEscola Barrufet, Dueñas, Fusté a Amor

Podľa Guilerma Amora, technického riaditeľa mládežníckeho futbalu FC Barcelona: „Byť reprezentantom projektu ako je FCBEscola je niečo, za čo treba byť vďačný. Pre mňa osobne to je potešenie, lebo som súčasťou tohto klubu. Tí z nás, ktorí pracujú pri mládeži veľmi pozorne sledujeme všetko, čo sa tu deje. . . Sme patróni tejto školy, pretože každý z nás si oceňuje význam mládežníckeho športu a futbalu.“

Josep Maria Fusté dodal, že FCBEscola „je o vzdelávaní ľudí, nielen futbalistov. Tieto deti si zaslúžia všetko šťastie na svete“. Bývalý basketbalista Roberto Dueňas s ním súhlasil: „Som hrdý na to, že si ma vybrali. Budem všade tam, kde existuje vzťah medzi športom a mládežou. Aktivity ako sú tieto, majú na deti vždy pozitívny dopad.“ A nakoniec, bývalý hádzanársky brankár Barrufet dodal: „Aj keď všetci ľudia sledujú predovšetkým profesionálov, mládež je tá, o ktorú v skutočnosti ide. Môj syn tu chodí a je radosťou ho sledovať ako si počína.“

Okrem Španielska môžete FCBEscola nájsť napríklad aj v Poľsku (Varšava), Brazílii, Číne, Dubaji, Egypte, Indonézii, Japonsku, Južnej Kórey, Peru, Kuvajte a Turecku, ako aj na iných miestach po celom svete.

Prorok, autor je redaktorom portálu ForcaBarca.sk


Close Menu