Champions Cup by elite Supporters s účasťou nášho fanklubu

You are currently viewing Champions Cup by elite Supporters s účasťou nášho fanklubu
Dňa 16. mája sa v Trnave uskutočnil prvý ročník turnaja Champions Cup by elite Supporters, na ktorom sa stretli oficiálne fankluby popredných európskych klubov. Svoju účasť potvrdili: FC Juventus Fans, Chelsea Blues, The Reds, Arsenal Gooners, Real Galaktikos, Truly Red Devils, Rossoneri Cechi e Slovacchi.

Tímy boli rozdelené do dvoch skupín. V skupine A sa stretli The Reds, Real Galaktikos, Rossoneri Cechi e Slovacchi a Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras. Skupina B bola zložená z tímov FC Juventus Fans, Chelsea Blues, Arsenal Gooners a Truly Red Devils. Hralo sa systémom každý s každým, pričom do štvrťfinále postupovalo každé mužstvo. Štvrťfinále sa hralo 1A s 4B, 2A s 3B a opačne.

Hneď v prvom zápase na seba narazila Penya Barelonista a hráči Realu Galaktikos. Diváci mohli sledovať prvé El Casico dňa, ktoré skončilo jednoznačne pre Penyu 3:1. Strelcami gólov boli Noro Hurajt, ktorý dal dva góly a Maťo Synak.

V druhom zápase si Penya Barcelonista zmerala sily s talianskym zástupcom Rossoneri Cechi e Slovacchi. Aj tento zápas vyznel jednoznačne pre modročervených. Penya porazila Rossoneri 3:0. O góly sa postarali Mišo Bachraty, Martin Trello a Pater Križan.

Posledným súperom vrámci skupiny bol anglický tím The Reds. Hráči The Reds veľmi dobre bránili a spoliehali sa na protiútoky. Vyzeralo to tak, že zápas skončí remízou. V závere zápasu sa predsa len podarilo Penyi streliť gól po peknej akcií na jeden dotyk.Úspešným strelcom bol Vlado Valalik.

Tím Penya Barcelonista vyhral svoju skupinu bez straty bodu pri skóre 7:1.

Súperom do štvrťfinále sa stal ďalší anglický tím Chelsae Blues. Tím Chelsea skončil vo svojej B skupine na poslednom mieste so ziskom dvoch bodov za dve remízy. Vzhľadom na doterajší priebeh turnaja boli miernym favoritom hráči Penye. Zodpovednosť , veľká túžba isť do semifinále, asi aj to sa podpísalo pod zlý štart do zápasu. Chelsae sa dostala veľmi rýchlo do dvojgóloveho vedenia a následne zaparkovali autobus. Aj napriek veľkej snahe a dvojminútovej presilovke sa Penyi nepodarilo streliť dva góly. Po výsledku 2:1 sa z postupu do semifinále tešili hráči Blues.

Po vypadnutí v štvrťfinále čakal na modročervených posledný zápas turnaja. V súboji o 5. miesto si zmerali sily s Realom Galaktikos. V druhom El Clasicu dňa tím Penya opäť nezvládol úvod zápasu a do konca sa už nepodarilo vymazať stratu dvoch gólov. Po prehre 2:1 Penya Barcelonista obsadila konečné 6. miesto.
Vzhľadom na priebeh turnaja a spôsob hry, akým sa Penya prezentovala má 6. miesto horkú príchuť. Ale aj taký býva šport.

Každému jednému hráčovi by som chcel poďakovať za účasť, bojovnosť a snahu, ktorú do zápasov vložili.Verím, že nabudúce sa podarí prebojovať medzi štyri najlepšie mužstva a obsadiť lepšie konečné umistnenie.

Celkovým víťazom sa stal fanklub Juventusu. Taliani zdolali vo finále Chelsea Blues. Tretie miesto obsadili anglický The Reds, ktorý v priamom súboji o tretie miesto porazili Arsenal Gooners.

Zostava Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras: Juraj Jurica – Peter Biskup, Michal Bachraty, Norbert Hurajt, Ladislav Svitek – Peter Tomiš, Matej Synak, Martin Trello, Vladimír Valalik, Jozef Dobrovič, Peter Križan.
Záznam z turnaja nájdete na

Close Menu