38. Svetový kongres fanklubov FCB

You are currently viewing 38. Svetový kongres fanklubov FCB

Aj tento rok sa konal Svetový kongres fanklubov FCB za účasti nášho fanklubu. Počas prvého augustového víkendu bolo pre priaznivcov a fanúšikov FCB v okolí Camp Nou pripravených mnoho atrakcií, zavŕšním ktorých bol zápas o Gamperov pohár medzi FCB a Chapecoense.

Dňa 6.8.2017 sa v priestoroch hotela NH Constanza konalo zasadnutie Svetovej federácie fanklubov FCB, na ktorej bola okrem iného predstavená nová správna rada federácie, ktorej členom sa stal aj prezident našej Penyi Peter Bellás. Na zasadnutí bolo prítomných 49 zástupcov fanklubov zo Svetovej federácie FCB. Vo večerných hodinách bola pripravená pri Camp Nou tradičná a veľmi populárna večera, ktorej sa zúčastili členovia vedenia FCB.

Nasledujúci deň, t.j. 7.8.2017 bol už vyhradený v poradí 38. Svetovému kongresu fanklubov FCB, ktorého sa zúčastilo 1200 členov fanklubov z celého sveta. Na zasadnutí bol prítomných členom predstavený sumár uplynulého roka vo fungovaní fanklubov, finančná situácia a návrh ďalších projektov a cieľov do nasledujúceho obdobia.

Na kongrese boli predstavené nové posily Deulofeu, Marlon a Semedo a rovnako aj nový tréner Valverde. Po oficiálnej časti pokračoval pre účastníkov slávnostný obed, ktorého sa zúčastilo celé vedenie FCB. Po skončení kongresu sme sa premiestnili na Camp Nou, ktoré bolo dejiskom zápasu medzi FCB a Chapecoense a tradičného predstavovania kádra na novú sezónu.

Počas víkendu sa nám podarilo stretnúť s mnohými zástupcami fanklubov z celého sveta. Okrem iného to bol nový prezident českého fanklubu – Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues Tomáš Škurek a rovnako prezident poľského fanklubu – Fan Club Barca Polska Pawel Kołodziejski, s ktorými sme sa dohodli na užšej spolupráci, ktorá bude oficiálne potvrdená na Turnaji národov na Slovensku dňa 23.9.2017.

Záverom by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí sa každodenne venujú fanklubu a pracujú na tom, aby sa fanklub posúval stále ďalej. Počas nášho pobytu v Barcelone sme mali možnosť byť osobne z mnohými členmi fanklubov z Barcelony, ktorí sú SOCIOS aj 40 rokov a keď sme im ukázali naše videá z akcií, zrazov a zájazdov boli ohromení a vzdali našej práci obrovskú poklonu, čo nás nesmierne potešilo a ešte viac nakoplo do ďalšej práce.

Fotogaléria TU

Visca Penya!

Peter Bellás
prezident PB Eslovaca dels Alts Tatras

 

 


Close Menu